E-PIIM EESTI LASTE HEAKS

Eesti piimafarmeritele kuuluv E-Piim ja MTÜ Koos Laste Heaks annavad sel suvel hoogu laste unistuste täitumisele. 
Juulikuus saab iga eestimaalane head teha, ostes E-Piima meistrite valmistatud juustu ja võid, mis on märgistatud spetsiaalse kleebisega. Igalt müüdud tootelt annetab E-Piim Eesti laste heaks kümme senti. Toetust väärivate projektide leidmisel aitab meid MTÜ Koos Laste Heaks (endise nimega UNICEF Eesti). Samuti ootame projektitaotlusi kõigilt, kes tahavad ise midagi Eesti laste heaks ära teha. Selleks tuleb ära täita lühike ankeet. Eelista sel suvel parimat kodumaist juustu ja võid ning anname üheskoos Eestimaa lastele parema lapsepõlve!

KOOSTÖÖPARTNERID

Naturaalsest kodumaisest piimast valmistatud kampaaniakleebisega E-Piima juustu ja või leiad meie heade partnerite juurest.


E-Piim alustas lastega seotud projektide toetamist

E-Piima ja MTÜ Koos Laste Heaks ühine heategevuskampaania sai avalöögi Jumindal, kus anti välja 1600-eurone toetustšekk lastele mõeldud merepäästelaagri korraldamiseks.

Noorte merepäästjate laagris saavad uusi teadmisi merest ja kohalikust kultuurist enam kui 60 last, kellest noorim on nelja-aastane. “Suured tänud E-Piimale, kes on võtnud südameasjaks lastega seotud projekte toetada ning kogunud selleks suure hulga raha,” lausus Juminda poolsaare vabatahtlike merepäästjate üksuse asutajaliige Artur Talvik ning lisas, et huvi paadisõidu, kalapüügi ning merepäästja vastutusrikka ameti vastu näitavad paljud lapsed juba lasteaiaeas.

MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu rõhutas, et inimesed, kes tagavad vabatahtlikult mereäärsetel aladel turvalisuse ja annavad neid väärtuslikke oskusi edasi ka lastele, on eeskujuks tervele Eestile. “Meie jaoks on oluline, et lastelaagrid aitaksid sisustada vaba aega, õpetaksid lapsi nii tavaelus kui kriitilistes olukordades paremini hakkama saama, ja mis eriti oluline, arendaksid nende oskusi hätta sattunud sõprade abistamiseks,” rääkis Palu.

Juminda poolsaare noorte merepäästjate laagrit korraldatakse vabatahtlikkuse alusel ja sellesse annavad oma panuse pea kõigi kümne poolsaarel asuva küla elanikud. Laagris õpivad lapsed mereturvalisuse põhitõdesid, esmaabivõtteid, ujumisoskust, paadi- ja purjekasõitu kalastamist ja muudki.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei E-Piim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Türi Lokuta lasteaed sai digiklaveri!

Sel sügisel 39. sünnipäeva tähistav Türi Lokuta lastead sai tänu heategevuskampaaniale vana pianiino asemel uue digiklaveri. Lokuta lasteaia muusikaõpetaja Ulvi Tamme sõnul oli lasteaed juba aastaid hädas vana pianiino häälestamisega ning see ei olnud muusikatundide andmiseks enam kõlbulik. “Tänu Epiima heategevusfondist saadud rahale saime lasteaia sünnipäeva tähistada juba uue moodsa digiklaveri taga,” rõõmustas Tamm ning lisas, et kuna pill on kompaktne ja erinevate heliefektidega, saab seda kasutada ka õueüritustel.

Epiima juhatuse esimehe Jaanus Muraka sõnul otsustati Lokuta lasteaiale uus pill soetada, sest see on üks sellistest lastega seotud projektidest, millele lasteaial endal jõud peale ei hakka ning ka kohalik omavalitsus pole seni suutnud abiks olla. “See võib ju tunduda väike asi, aga tegelikult pakub rõõmu tervele kogukonnale,” ütles Murakas ning lisas, et eeskätt muidugi 60-le Lokuta lasteaia lapsele, õpetajatele ja vanematele.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei Epiim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Viljandi järve ääres avati uus rannajalgpalliväljak!

Reedel, 11. septembril, avati Viljandi järve ääres pidulikult uus rannajalgpalliväljak, mis vastab rahvusvahelistele FIFA reeglitele.

Uue rannajalgpalliväljaku rajaja Kris Sülla sõnul tundsid kohalikud vutisõbrad korralikust väljakust juba ammu puudust. “Esimene FIFA reeglitele vastav väljak loob uusi võimalusi kõikidele kohalikele vutifännidele, jalgpalliklubile Tulevik ja kogu Eesti rannajalgpallile,” lausus Süld ning lisas, et kauaaegne unistus ei oleks teoks saanud ilma E-Piima heategevusfondist saadud 2100-le eurota, mille eest vajalik varustus soetati.

Eesti Rannajalgpalli Liidu juhi Kari Andri Kase sõnul on uue väljaku rajamine oluline samm, et noori rohkem sporditegemise juurde tuua. “Nüüd on Viljandi noortel võimalus juba varakult rannajalgpalliga tutvust teha,” ütles Kask ning lisas, et loodetavasti saab lähiaastatel Viljandis näha ka Eesti rannajalgpalli liigade mänge ning miks mitte ka rahvuskoondiste sõpruskohtumisi.

Väljaku avamisest sai Viljandis omalaadi jalgpallipidu, sest lisaks tavapärasele lindilõikamisele ootasid korraldajad kõiki noori kell 16.30 ühiselt trenni tegema. Sellele järgnes Schöttli Keskkonnatehnika ja Viljandi JK Tulevik ’99 jalgpallilahing. Hiljem oodati kõiki linnastaadionile Viljandi JK Tuleviku ja Tartu JK Tammeka kohtumisele kaasa elama.

E-piima ja MTÜ Koos Laste Heaks heategevuskampaania, VLND, Eesti Rannajalgpalliliidu ning Viljandi linna koostööna valminud väljak avati Viljandi järve ääres asuva rannakohviku Bangalo vahetus läheduses.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei E-Piim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Väikesed teadushuvilised said Lõuna-Eesti esimese katseklassi.

Sel aastal jõudis Teadlaste Öö esmakordselt ka Räpinasse, kus avati Lõuna-Eesti esimene lastele mõeldud katseklass koos mikroskoopide, teleskoopide ja teiste teadusvahenditega.

Laste teadusringi eestvedaja, Tartu Ülikooli keemiateaduste doktorandi Kertriin Paabo sõnul pakkus katseklassi avamine lastele palju avastamisrõõmu ning väikeseid teadushuvilisi oli kokku tulnud üle kogu valla. “Erilist põnevust pakkusid lastele siseorganite uurimine ja keemilised katsed jäätisega,” rääkis Paabo.

' Lõuna-Eesti esimese laste katseklassi avamist ja teadusringi vahendite soetamist toetas Epiim oma heategevusfondist ligi 3000 euroga. “Igal lapsel võiks olla kasvõi üks trenn või huviring, mis talle tulevaseks eluks tõeliselt väärtuslikke teadmisi annaks,” ütles Epiima esindaja Margus Leek klassi avamisel. “Niisugust algatust on aga eriti hea meel toetada just seetõttu, et täna siit alguse saanud teadushuvi võib tulevikus suurte ja oluliste avastusteni viia.”

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei Epiim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus E-Piimale üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Järva-Jaani kerkis Kesk-Eesti suurim ekstreemspordikeskus.

Septembrikuul valmis Järva-Jaani endise kutsekooli ruumides Eesti üks suuremaid rula-, rulluisu ja trikirattaparke, mille ehituseks vajalikud ligi 12 000 eurot koguti tänu Epiima heategevuskampaaniale, Hooandjale, kohalikele ettevõtetele ja vabatahtlikele.

Pargi ehituseks loodud MTÜ Järva-Jaani Elamuskeskuse juhatuse liikme Aare Sule sõnul on terve hulk kohalikke aktiviste selleks juba aastaid jõupingutusi teinud, et endise kutsekooli hoone ligi 360-ruutmeetrissesse tühjalt seisvasse saali moodne rulapark kerkiks. “Eesti ilmaolusid arvestades pakub siserulapark lastele aastaringset ajaveetmisvõimalust, seda enam, et seni asusid lähimad sisepargid enam kui 100 kilomeetri kaugusel Tallinnas ja Tartus,” selgitas Sule, et kohalikud noored olid niisugusest kohast juba ammu puudust tundnud.

Et uut parki saaksid kasutada kõik kohalikud noored, olenemata sellest, kas nende vanematel on spordivahendite ostmiseks parasjagu võimalusi või mitte, soetatakse kohapeal kasutamiseks ka rulad, tõukerattad ja kiivrid. “Korraliku varustuse ostmiseks saime Epiima heategevusfondist 2000-eurose toetuse,” märkis Sule ning lisas, et rulapargi valmimisele panid õla alla ka mitmed teised ettevõtjad ja Hooandja toetajad. Nii teostas ehitus- ja renoveerimistööd ning akende vahetuse hoone omanik Aquagroup OÜ.

Epiima juhatuse esimehe Jaanus Muraka sõnul on valmiv rulapark kogu Kesk-Eesti jaoks märgilise tähendusega projekt, sest kohalike laste spordivõimaluste parandamisega on jõudumööda tegeletud juba aastaid. “Olgu selleks siis Järvamaa suurima spordihalli või rulapargi toetamine – põhiline on, et noortel spordilootustel oleks võimalik ka kodukandis treenida ja areneda, mitte esimesel võimalusel suurde linna õnne otsima minna,” rääkis Murakas.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei Epiim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus E-Piimale üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

Noor Kuusalu sporditalent sai kingiks profiratta.

26. septembril toimunud Kuusalu rattamatkade hooaja lõpuüritusel anti kohalikule lootustandvale noorsportlasele üle profitasemel võistlusratas, mis soetati Epiima heategevusfondist saadud toetuse eest.

Uue võistlusratta Kuota Kom Scram Red ja jooksud sai neljalapselisest perest pärit 14-aastane Stefan Lootus, kes on tänavune noortemeister nii maastikuratta olümpiakrossis, talikrossis kui kriteeriumsõidus. Kuusalu Rattaklubi vanemtreeneri Kaido Laasi sõnul on tegemist tõeliselt andeka noore sportlasega, kes on aga paraku senised suurvõidud koju toonud laenatud varustusega. “Kuna profitasemel rattad on väga kallid, siis võib see tihti noore sportlase karjäärile juba alguses takistuseks saada,” selgitas Laas. “Usun, et Epiim annab oma heateoga Stefani tulevastele spordisaavutustele kõvasti hoogu juurde.”

Epiima müügi- ja turundusdirektori Jaak Uusi sõnul on viie aasta eest loodud Kuusalu Rattaklubi oma 22 noore kasvandikuga andnud märkimisväärse panuse kohalike noorte huvi- ja sporditegemise arengusse. “Viis noortemeistri tiitlit ja hulgalised teised auhinnad näitavad, et see on tõeliste talentide kasvulava,” lausus Uus ning lisas, et just sellepärast otsustatigi lastele suunatud heategevuskampaaniaga kogutud raha eest klubile lisaks üks korralik võistlusratas osta. “Uus Eesti jalgrattaspordi tippsõitja võib sirguda ka siit Kuusalu väikeklubist.”

Rattaklubi käivitas tänavu koos Kuusalu Lastekaitseseltsiga puhkepäeva rattamatkade sarja, mille jooksul viidi suve jooksul läbi kümme matka kohalikus looduses. Lisaks korraldati Kuusalu Rattarallit ja Estonian Cup rattamaratoni, millest võttis osa ligi 200 last.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei Epiim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus E-Piimale üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

MTÜ Koos Laste Heaks oli meie heaks partneriks 2015. aastal läbi viidud heategevuskampaanias, millega rõõmustasime tuhandeid lapsi üle Eesti. Tänu on vastastikune!

Epiim pälvis kõrge riikliku preemia kultuuri ja laste toetamise eest

Tänuks pikaajalise Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri toetamise ning eelmise aasta ühe edukama lastele suunatud heategevuskampaania Laste Heaks ellukutsumise eest, pälvis Epiim tiitli Aasta Kultuurisõber 2015.


Kultuuriministeeriumi tiitel Aasta Kultuurisõber antakse ettevõtetele, kelle panus Eesti kultuurivaldkonda on olnud erakordne. Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on tänu neile ettevõtjatele kogu Eesti elukeskkond meeldivam ja elukvaliteet kõrgem. “Eriti teeb rõõmu, kui toetus on pikaajaline ja pakutavad elamused jõuavad võimalikult paljude inimesteni,” lausus Saar.

Kohaliku maaelu arendamiseks jätkab Epiim ka sel aastal kultuuri ja lastega seotud projektide toetamist. “Loomulikult on meile suurimaks tänuks olnud nende tuhandete laste rõõmsad näod, kelle jaoks rajasime uusi mängu- ja spordiväljakuid ning täitsime suure hulga selliseid soove, mis muidu ehk väiksemates maakohtades võinukski vaid sooviks jääda,” lausus Eesti ühe suurima kohalikke põllumehi ühendava meierei Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas ning lisas, et riikliku tunnustuse pälvinud heategevuskampaania kavatsetakse läbi viia ka sel aastal.

“Soovitan juba praegu oma kodukohas sellise pilguga ringi vaadata, mida ja kuidas kohalike laste heaks ära teha saaks,” avaldas Murakas, et tänu suurele huvile ja positiivsele tagasisidele toetab Epiim ka sel suvel läbi heategevuskampaania Eesti laste vaba aja veetmise- ja arenguvõimalusi. “Kohaliku kultuuri ja maaelu jätkusuutlikkus ja areng on nii riigi kui ettevõtjate, aga eeskätt tublide kohalike inimeste kätes, kelle häid ideid omalt poolt toetada soovime.” Oma panuse laste toetamiseks saavad anda ka tarbijad, sest igalt juustupakilt annetatakse kampaania jooksul osa saadud tulust laste jaoks loodud fondi.

Lisaks heategevuskampaaniale tunnustati Epiima Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri pikaajalise toetamise eest. Teiste Aasta Kultuurisõber 2015 tiitliga pärjatute hulka kuulusid Maarja Oviir-Neivelt ja Indrek Neivelt Eesti nüüdiskunsti ja Arvo Pärdi Keskuse toetamise eest ning Alexela Group’i Saaremaa ooperipäevade, PÖFFi, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja tippsportlaste toetamise eest.